Organizacija » Komiteti »

Nenad Tešić

Nenad Tešić Funkcija: Komitet za pravna pitanja - Direktor Posao: Pravni fakultet Obrazovanje: Pravni fakultet Datum rođenja: Mesto rođenja:

BIOGRAFIJA
Mr Nenad Tešić je rođen 29. maja 1977. godine u Jajcu.

OBRAZOVANJE

• Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Beogradu početkom 2000. godine sa prosečnom ocenom 9.32.
  • Magistarsku tezu pod nazivom "Obezbeđenje potraživanja upisom založnog prava u javne knjige" je odbranio sa odlikom 5. maja 2006. godine pred komisijom u sastavu prof. dr Miodrag Orlić, prof. dr Oliver Antić i prof. dr Dragor Hiber.
  • Doktorant je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde mu je odobrena izrada doktorske disertacije na temu: "Pactum de cedendo – O prodaji potraživanja kao bestelesnih stvari".

STRUČNO USAVRŠAVANJE

• Školsku 2004-2005 godinu provodi na "Brooklyn Law School" u New York-u na osnovu stipendije "Junior Faculty Development Program" dodeljene od strane Biroa za obrazovanje i kulturu vlade SAD.
  • Dobitnik je "Max Planck Gesselschaft" doktorske stipendije za istraživanje na "Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Privatrecht" u Hamburg - u u periodu juli - avgust 2007 i juli-avgust 2010.

PROFESIONALNO ISKUSTVO

• Letnja praksa u advokatskoj kancelariji "Otterbourg Steindler Houston & Rosen PC" u New York-u radeći prevashodno za "Commercial Finance Association" na poslovima vezanim za obezbeđenje potraživanja.
  • Predstavljao je Srbiju i Crnu Goru na sedmoj sednici UNCITRAL Radne grupe I (Javne nabavke), u New York – u od 4. do 8. aprila 2005. godine i petnaestoj sednici UNCITRAL Radne grupe III (Saobraćajno pravo) u New York - u od 18. do 28. aprila 2005. godine.
  • Zaposlen je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu u zvanju asistenta za predmet Građansko pravo (opšti deo) i Stvarno pravo.

DRUGE AKTIVNOSTI

• Izvršni direktor pravnog komiteta Društva lobista Srbije.
  • Jedan od osnivača i predsednik HARMONIUS-a.
  • Član je nadzornog odbora Saveza udruženja pravnika Srbije i Republike Srpske.
  • Član upravnog odbora fonda "Osmeh na dar".

PUBLIKACIJE

Monografija:
  • Registrovana zaloga, Beograd 2007, str. 279.
Članci: