Prof. dr Boris Cizelj - Izazovi lobiranja u Evropskoj uniji

09.09.2015. Kancelarija DLS

Prof. dr Boris Cizelj - Izazovi lobiranja u Evropskoj uniji

Društvo lobista Srbije  i DOBA, fakultet za primenjene poslovne i društvene studije, pozivaju vas na predavanje dr Borisa Cizelja – „Izazovi lobiranja u Evropskoj uniji”, koje će se održati u utorak 15. septembra, u 17 časova, u prostorijama Privredne komore Beograda.
Prof. dr Boris Cizelj je diplomata sa dugogodišnjim iskustvom lobiranja u Briselu gde dočekuje nacionalne delegacije i posreduje između slovenačkih preduzeća i organa Evropske unije. Sa pozicije dugogodišnjeg eksperta u složenom sistemu donošenja odluka o korišćenju sredstava evropskih fondova i programa, dr Cizelj će govoriti o:

-   Lobiranju u kontekstu delovanja ključnih institucija evrozone
-   Briselu kao drugoj svetskoj lobističko-pregovaračkoj metropoli
-   Najboljim pregovaračkim tehnikama i taktikama lobiranja u Evropskoj uniji

ali se treba osvrnuti i na opšta pitanja, poput:

-   Odakle se regrutuju kadrovi u lobiranju?
-   Šta sve može biti područje lobiranja?
-   Šta su najveći lobistički izazovi za Srbiju?

Ovaj događaj sa sigurnošću će doprineti promeni stereotipa o lobističkoj profesiji. Učesnike će ispred Društva lobista Srbije pozdraviti predsednik Nenad Vuković i Polona Baloh direktorka DOBA - fakulteta za strana tržišta.