48. klub Društvo lobista Srbije - Pozivnica

20.02.2016.

48. klub Društvo lobista Srbije - Pozivnica

Društvo lobista Srbije poziva vas na 48. klub lobista koji će se održati u Maloj sali Doma Narodne skupštine Srbije, Trg Nikole Pašića 13, 22. februara sa početkom u 18h.

U danima napetosti i krize, Srbija je pokazala posvećenost evropskim vrednostima i tolerancije, ne samo kroz postizanje sporazuma u Briselu, već i po svom tretmanu izbeglica iz Sirije. Šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Devenport, kaže da je Srbija mnogo postigla u procesu evropskih integracija u poslednjih godinu dana, na čemu joj čestita, i dodaje da je važno da nastavi sa reformama kako se u budućnosti budu otvarala poglavlja za pristupanje Evropskoj uniji.

Šta je neophodno da Srbija uradi da poboljša poslovno okruženje i pravnu sigurnost? Da li se očekuje od Srbije da progresivno usklađuje svoju spoljnu politiku sa politikom EU? Kako ocenjuje regionalnu politiku Srbije? Na ova i druga pitanja odgovaraće Majkl Devenport, šef EU Delegacije u Srbiji.

Agenda:

18.00 - 18.05 Uvodna reč, Nenad Vuković, predsednik DLS