Želim da pomognem i učestvujem u radu Društva lobista Srbije

01.11.2011. Tanjug

Želim da pomognem i učestvujem u radu Društva lobista Srbije

Ambasador Ruske Federacije gospodin Aleksandar Konuzin posetio je Društvo lobista Srbije i upoznao se sa ciljevima i dosadašnjim radom. Posle sastanka ambasador je prisustvovao 21. Klubu lobista Srbije sa temom ''Privredne veze Srbije i Rusije''.  Posle predavanja dr Nenada Popovića, ambasador Konuzin se obratio gostima i članovima Društva lobista. Govoreći o potrebi jačanja ekonomske saradnje koja je u obostranom interesu Srbije i Rusije, ambasador Konuzin je podvukao da ta saradnja može ići samo uzlaznom putanjom.

Ističući da su velike zapadne kompanije naročito zainteresovane za realizaciju projekata u Srbiji u kojima Rusija može da pomogne svojim investicijama, Konuzin je dodao da je to način da se Srbija približi i Rusiji i EU.

Na kraju govora, Konuzin je pozdravio rad Društva lobista Srbije, naglasio značaj privrednog lobiranja i najavio saradnju sa Društvom lobista.

Više slika pogledajte u galeriji »