Balkanska inicijativa za jačanje društva Jugoistočne Evrope

17.05.2011. Natasa Kukic

Balkanska inicijativa za jačanje društva Jugoistočne Evrope

Konferencija će se održati pod pokroviteljstvom Atlas fondcije, čiji je Klinton osnivač i Vlade Crne Gore.

Učesnici skupa su vodeći političari, lideri iz poslovnog sveta i neprofitnog sektora, državni zvaničnici, naučnici, predstavnici medija i bivši visoki zvaničnici iz zemalja Jugoistočne Evrope.

Glavni cilj skupa je razmatranje aktuelnih izazova sa kojima se Jugoistočna Evropa suočava, kroz razvoj prekogranične i novih modela međusektorske saradnje.

Ideja osnivanja privatno-javnih mreža i prekograničnih modela održivog društvenog osnaživanja u regionu jača saradnju među liderima država ovog regiona i njihovih poslovnih zajednica, a do sada nije osnovan nijedan forum koji se bavi ovom širokom i sve složenijom problematikom.

Učesnici će uspostaviti nove veze, razmeniti stavove i ideje i razviti partnerske odnose koji će osnažiti njihov rad na stvaranju efikasnijih, inovativnih i održivih modela saradnje u Jugoistočnoj Evropi.

U uvodnom delu konferencije učesnicima će se obratiti predsednik Vlade Crne Gore Igor Lukšić i predsednik Atlas Grupe Duško Knežević.